Menu

Siłowniki hydrauliczne – niewielkie urządzenie z ogromną mocą!

3 maja 2019 - Hydraulika
Siłowniki hydrauliczne – niewielkie urządzenie z ogromną mocą!

Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne, inaczej zwane są silnikami hydrostatycznymi o ruchu posuwistym. Roboczym organem siłownika, które umieszczone są w cylindrycznym korpusie, w zależności od jego rodzaju mogą być: 

Innym podziałem siłowników hydraulicznych jest rozróżnienie na kierunki suwów roboczych siłownika. Zgodnie z tym podziałem rozróżnia się:

Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie

Silniki hydrauliczne maja bardzo szerokie zastosowanie, szczególność w przemyśle (wymagającym dużych sił nacisku). Siłowniki hydrauliczne można znaleźć w motoryzacji. Są komponentem też wielu maszyn rolniczych, maszyn transportowych oraz maszyn budowlanych (stosowane są na przykład w wywrotkach). Siłowniki hydrauliczne są również stosowane w branży  lotniczej, na przykład do bram hangaru lotniczego. Są też powszechnie stosowane w górnictwie. Siłowniki hydraulicznie są ogólnie łatwo dostępne, tak samo jak firmy, które zajmują się ich serwisem. W Internecie można znaleźć wiele firm i hurtowni, które oferują swoje towary w bardzo korzystnych cenach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, aby przeniosło nas do odpowiednich stron. Siłownik hydrauliczny to niewielkie urządzenie, które kryje w sobie ogromną moc. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *