Menu

Na co zwracać uwagę wybierając koła do kosiarek?

22 maja 2019 - Kosiarki
Na co zwracać uwagę wybierając koła do kosiarek?

Każdy kto ma większy ogród powinien zainwestować w takie akcesorium jak kosiarka do trawy. Wybierając kosiarkę do swojego ogrodu zwraca się uwagę na całość. Jednak tak samo jak każdy inny sprzęt, także kosiarki się psują. Jednym z elementów, które czasami trzeba wymienić są koła do kosiarek. Jak wybrać zastępczy model?

Na co zwracać uwagę wybierając koła?
Większość osób uważa, że koła do kosiarek od siebie różnią się tylko i wyłącznie wielkością, jednak nie jest to prawdą. Ten fakt bierze się zwykle z tego, że koła tworzone są z w większości z polipropylenu i otaczane gumową oponą. Największą różnicą pomiędzy poszczególnymi kołami są łożyska. Wyróżnia się koła oparte o łożyska ślizgowe lub kulkowe. Większość znawców tematu uważa, że łożyska kulkowe są lepsze. Toczą się sprawniej oraz pewniej, a dodatkowo są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie modele kół kosiarek dostępnych na rynku muszą posiadać odporność na uszkodzenia, wodę czy też temperatury. Różne koła cechują się różną ilością siły, która jest niezbędna, aby popchać kosiarkę.

Poza łożyskami koła do kosiarek różnią się oczywiście rozmiarem. Modele, które posiadają łożyska kulkowe mają średnicę 175, 200 oraz 295 milimetrów. Jeśli chodzi o modele, które nie posiadają łożysk są mniejsze i mają rozmiary 125, 150, 175 oraz 200 milimetrów. Ostatnim parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę są śruby mocujące koła do kosiarki. Średnica śrub mocujących może mieć 12, 8 bądź 10 milimetrów. Standardową opcją są te mające 12 milimetrów.

Jak widać warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość, ale także kilka innych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *