Menu

Co warto wiedzieć o kombajnach Bizon?

29 maja 2019 - Maszyny rolnicze

Osobom pochodzącym ze wsi lub rolnikom nie trzeba przedstawiać maszyn rolniczych, jako że używają ich na co dzień i mają z nimi cały czas styczność. Kombajn Bizon to prawdziwa klasyka polskiej mechaniki rolniczej, którego rozpoznawalność spowodowana jest zapewne charakterystycznym dźwiękiem jaki wydaje, jego gabarytem a także przeznaczeniem. Co warto wiedzieć na temat tej maszyny?

Kombajn Bizon – przeznaczenie

Ta maszyna rolnicza została stworzona na potrzeby młócenia zboża w porze żniw. Jest to rozwiązanie o wiele szybsze i wygodniejsze w porównaniu z tym, jak kiedyś ludzie zbierali zboże, kiedy cięli łodygi sierpem i wiązali je w snopki, a następnie młócili zboże cepami. Kilkadziesiąt już lat temu kombajny Bizon zostały wprowadzone do sprzedaży, i szybko zdobyły ogromną popularność. Kombajn jest w stanie obrobić ogromne pole w jeden dzień, podczas gdy ta sama czynność wykonana ludzkimi rękami zajęłaby co najmniej tydzień. Każdy chyba wie, jak kombajn Bizon wygląda – to duża i wysoka maszyna z wałem obrotowym z przodu, które ścina i młóci zboże jednocześnie. Charakterystyczny dźwięk tej maszyny słychać często w porze żniw na polskich wsiach.

Ciekawostki o kombajnie

Kombajn Bizon jest w stanie nie tylko wymłócić zboże, ale również rzepak, kukurydzę, słonecznik czy inne rośliny nasienne, zatem jest to maszyna wielofunkcyjna. Warto również wspomnieć, że ostatnie modele Bizona zostały wyprodukowane w 2004 roku, a dystrybucja obejmowała praktycznie całą Unię Europejską, jako że popyt na te maszyny był ogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *