Menu

Części do kombajnów Bizon

14 września 2019 - Bizon
Części do kombajnów Bizon

Kombajny zbożowe takie jak Rekord Bizon lub Super Bizon to maszyny polskiej produkcji. Możemy spotkać je na polach całej Europy. Kombajny te charakteryzują się szerokim hederem oraz pojemnym zbiornikiem. Chcąc nie chcąc, kombajn poddany ciągłej eksploatacji jest narażony na rozmaite usterki., które uniemożliwiają poprawną pracę kombajnu, bądź prowadzą do poważniejszych awarii wymagających długotrwałych napraw. Nie da się ukryć, że kombajny są w sezonie nastawione na ciągłą pracę, stąd poszczególne części bizon wymagają odpowiedniego smarowania oraz wytrzymałości. 

Części zamienne do kombajnów Bizon

Do najczęściej wymienianych części zamiennych możemy z pewnością zaliczyć wszelakiej maści filtry, które zmuszone są pracować w kurzu. Niezwykle ważnym aspektem pracy kombajnu jest heder, który wykonując ruchy okrężne zagarnia kłos zboża do wnętrza maszyny, co pozwala oddzielać ziarno od kłosów. Praca hedera wymaga odpowiedniego smarowania, jednak złożony jest on z ogromnej ilości elementów, z których wszystkie wymagają regularnej wymiany. Kombajny są zwykle wyposażone również w sieczkarnie, który ulokowana jest na tyle maszyny. Element ten przyczynia się do mielenia pozostałej po oddzieleniu ziarna słomy. Ta część do kombajnu jest niezwykle narażona na usterki, a jej naprawy przeprowadza się zdecydowanie częściej niż innych. 

Części do Bizona

Do podstawowych, poddawanych ciągłej wymianie części w kombajnie Bizon z pewnością możemy zaliczyć zatem:
-śruby
-łożyska
-tuleje
-filtry powietrza
-koła zębate
i wszystko to, co może zostać wykorzystane w silniku maszyny, bądź jej poszczególnych podzespołach. 
Kombajny bizon wymagają nierzadko również wymiany części, które nie dotyczą pracy z samym zbożem, jednak wpływają na komfort samego kombajnisty, bądź wpływają na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście częściach do kombajnu jak:
-koła do kombajnu
-koguty do kombajnu
-lampy do kombajnu
oraz inne funkcyjne części do bizona

Owocne żniwa to podstawa każdego lata, jednak każdy kombajn wymaga odpowiedniej konserwacji oraz wymiany części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *