Menu

Perfekcyjny, gęsty trawnik dzięki kosiarce bębnowej

11 października 2019 - Ogólne
Perfekcyjny, gęsty trawnik dzięki kosiarce bębnowej

Obecnie obserwowane jest w Polsce zwiększone zainteresowanie pielęgnacją trawników przydomowych. W przypadku posiadania niewielkiego trawnika, bez wertepów i nierówności, najlepsze efekty przyniesie używanie ręcznych lub elektrycznych kosiarek bębnowych. Unikatowy mechanizm działania tego typu kosiarek pozwala na precyzyjne cięcie trawy na dowolnej wysokości. Kosiarki bębnowe są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. W tych krajach kultura pielęgnacji trawników stoi na najwyższym poziomie i to tam właśnie wyznacza się trendy światowego ogrodnictwa.

Najpierw zwróćmy uwagę na ograniczenia

Kosiarki bębnowej można używać jedynie na równym podłożu i do niskiej trawy, konieczne jest więc regularne jej używanie przynajmniej raz w tygodniu. Należy też oczyścić koszone podłoże z wszelkich przedmiotów, takich jak kamienie czy drewno, które mogą uszkodzić mechanizm. W przypadku uszkodzenia ostrzy, znacznie obniża się jakość koszenia, która jest podstawową i najważniejszą przyczyną rosnącej popularności tego typu sprzętu.

Jakie są zalety?

Kosiarka bębnowa umożliwia dokładne oraz krótkie cięcie, a proces koszenia przebiega wyjątkowo cicho. W przypadku posiadania mniejszego ogródka w zupełności wystarczy ręczna kosiarka bębnowa, która dodatkowo jest proekologiczna, nie wytwarza spalin i nie wykorzystuje energii elektrycznej. Natomiast do ogrodów średniej wielkości polecane są elektryczne kosiarki bębnowe, które są o wiele cichsze i bardziej energooszczędne od konkurencyjnych typów kosiarek.  

Co ze skoszoną trawą?

Większość kosiarek bębnowych posiada kosz na skoszoną trawę, który łatwo można przyczepić i odczepić. Kosz stanowi zwykle dodatkowe wyposażenie, nie będące częścią podstawowego zestawu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Najistotniejsza jest jakość ostrzy. Stal, z których wykonane są noże, powinna być hartowana. Kosiarka bębnowa musi też być łatwa w przenoszeniu oraz nie zajmować dużo miejsca, w związku z tym powinna posiadać wygodny, składany uchwyt. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *